Profile LED z aluminium – dlaczego warto?

Kupując oświetlenie LED, z pewnością zwracamy uwagę także na jego żywotność. Wiele osób nie wie jednak, że sama wydajność żarówek to nie wszystko. Okres działania możemy bowiem wydłużyć, stosując specjalnie zaprojektowane profile ALU do LED. Są to swego rodzaju radiatory, dzięki którym ciepło, generowane podczas pracy oświetlenia, jest z niego odprowadzane. W niniejszym artykule opowiemy Wam, dlaczego rozwiązanie to jest naprawdę warte naszej uwagi.

Wygoda i wydajność

Jak wykazują liczne testy, oświetlenie LED pracuje znacznie wydajniej, jeśli podczas działania zapewnimy mu efektywne chłodzenie. Dzięki profilom aluminiowym, pierwotna jakość światła, oferowana przez wykorzystywane przez nas diody, utrzyma się przez zauważalnie dłuższy czas. Profil pełni jednocześnie funkcję powłoki ochronnej, dzięki której oświetlenie będzie dużo mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Szczególnie skutecznym rozwiązaniem są tu profile anodowane, odznaczające się znakomitą odpornością na nieestetyczne zarysowania.

Profile LED to także prosty montaż, o wysokiej trwałości zainstalowanych elementów. Tanie rozwiązania opierają się bowiem na zwykłym przyklejeniu taśmy LED do podłogi. Problem tkwi jednak w tym, że taśmy odklejają się po pewnym czasie, zaś profile ALU do LED nie tylko mogą służyć nam latami, ale także nie odrywają się od powierzchni, na przykład pod wpływem przypadkowego zahaczenia się o nie. Profile tego typu umożliwiają nam jednocześnie znacznie prostsze czyszczenie oświetlenia i jego okolic, dzięki solidnej, a zarazem prostej konstrukcji.

Estetyka wykonania połączona z pożytecznością

Zależnie od naszych preferencji, możemy dobrać profil, który idealnie wkomponuje się w wystrój całego pomieszczenia. Producenci, na przykład polski TOPMET, oferują nam na przykład profile malowane farbą proszkową, modele anodowane w kolorze srebrnym i czarnym, a także ekonomiczne aluminium surowe. Dostosowanie profilu do naszych potrzeb umożliwią nam także dodatki pokroju zaślepek, uchwytów, łączników lub wysięgników. Jeśli poszukujemy zatem stylowego, praktycznego sposobu na zwiększenie funkcjonalności naszego oświetlenia, profile ALU do LED są najbardziej opłacalną inwestycją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *